Kalender for Sorø Kultur- og Fritidscenter til og med juli 2018

                                                                                                                 Lokalebooking: lokalebooking@vaerkerne.dk

 

Opdateret pr. 15/10 2017

 

 

INVENTARLISTE: Følg dette link

 

NØGLER:  Henvendelse om nøgler skal rettes til pedellen, Knud Wenzell, tlf. 41602604

 

AFLYSNINGER: Aflysninger af bookede lokaler skal meddeles kalenderføreren på lokalebooking@vaerkerne.dk. Aflysninger indenfor de sidste 48 timer inden mødet skulle have været afholdt skal både meddeles til kalenderføreren og til pedel Knud Wenzell, tlf. 41 60 26 04.

 

LINK til forsiden

 

 

 

 

 

Uge 42/2017

Skolernes efterårsferie

Lokaler

Mandag

16/10

Tirsdag

17/10

Onsdag

18/10

Torsdag

19/10

Fredag

20/10

Lørdag

21/10

Søndag

22/10

111

18.00-22.00 Lions Club

 

18.00-22.00 Naturfrednings-foreningen

 

 

 

 

Spærret

8.00-18.00 Sorø og Omegns Filatelistklub, regionsbyttedag

117

12.00-17.00 Mandagsbridge

8.00-11.00 LOF Stimuleg

11.00-13.00 LOF Efterfødsel

16.00-21.00 Mætværk

 

 

9.30-11.00 LOF Qi Gong

11.10-12.40 LOF Yoga

15.00-18.00 LOF Qi Gong

 

17.00-22.00 Sorø Danseforening

9.30-11.00 LOF Yoga

11.10-12.40 LOF Yoga

15.30-19.00 Sorø Danseforening

19.00-22.00 Seasun Liners

 

10.00-11.00 Tranerne ved søen

12.00-17.00 Sorø Danseforening

17.00-00.00 Spærret

8.00-18.00 Sorø og Omegns Filatelistklub, regionsbyttedag

 

118  (træningslokale)

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

 

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

 

119

 

10.00-11.00 Master Motion

 

 

 

 

 

8.00-18.00 Sorø og Omegns Filatelistklub, regionsbyttedag

122

12.00-17.00 Mandagsbridge

 

8.00-11.00 LOF Stimuleg

11.00-13.00 LOF Efterfødsel

 

9.30-11.00 LOF Yoga

 

 

 

Spærret

8.00-18.00 Sorø og Omegns Filatelistklub, regionsbyttedag

Bad

 

 

 

 

 

 

 

202

 

 

9.00-13.00 DH Sorø

13.00-17.00 Hjerneskadeforeningen, torsdagscafe

 

 

8.00-18.00 Sorø og Omegns Filatelistklub, regionsbyttedag

204

 

19.00-21.00 Socialdemokratiet

 

 

 

 

 

205

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

 

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

13.00-17.00 Hjerneskadeforeningen, torsdagscafe

 

 

12.00-18.00 Sorø og Omegns Filatelistklub, regionsbyttedag

206

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

 

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

11.30-15.00 Sorø Kommune, ældreplejen (Susanne Juul Kjelkvist)

 

 

12.00-18.00 Sorø og Omegns Filatelistklub, regionsbyttedag

Køkken på 1. sal

18.00-22.00 Lions Club

 

 

13.00-17.00 Hjerneskadeforeningen, torsdagscafe

 

 

8.00-18.00 Sorø og Omegns Filatelistklub, regionsbyttedag

302

12.00-16.00 Center for psykosociale indsatser

 

 

8.00-12.00 LOF Guitarundervisning

18.30 Forældreforeningen Vi har mistet et barn

16.15-19.20 LOF Musikundervisning

 

 

 

Musiklokalet

18.00-21.30 The Blues Bakery

19.00-21.00 Danish Secrets

18.00-22.00 Banjo Boys

 

 

12.00-22.00 The Blues Bakery

 

Pumpehuset

19.00-22.00 Sorø Håndbogbindere

14.30-17.30 Malegruppe

 

 

 

 

Bunkeren

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Uge 43/2017

Lokaler

Mandag

23/10

Tirsdag

24/10

Onsdag

25/10

Torsdag

26/10

Fredag

27/10

Lørdag

28/10

Søndag

29/10

111

10.00-13.00 SIND

14.00-15.30 LOF Yoga

19.00-22.00 Sorø Underholdningskor

16.00-17.30 LOF Yoga

17.35-18.45 LOF Førfødsel

19.30-21.15 Folkeuniversitetet

 

14.00-17.00 FOF Vendepunkter 2

19.00-22.00 Randver, klubaften

 

10.00-13.45 LOF Italiensk

18.00-22.00 DOF Vestsjælland, trækfuglekursus

 

10.00-11.00 Tranerne ved søen

12.00-18.00 Dansk Flygtningehjælps Ungdom

117

9.30-12.30 FOF Foredrag

12.30-17.00 Mandagsbridge

18.30-21.30 FOA Midtsjælland

8.00-11.00 LOF Stimuleg

11.00-13.00 LOF Efterfødsel

16.15-17.45 LOF Qi Gong

17.45-21.30 Seasun Liners

 

 

9.30-11.00 LOF Qi Gong

11.10-12.40 LOF Yoga

15.00-18.00 LOF Qi Gong

18.00-22.00 Naturfredningsforeningen, vælgermøde

 

 

10.00-11.30 LOF Yoga

11.45-13.00 LOF Yoga

13.30-15.30 FOF Kangatræning

17.00-22.00 Sorø Danseforening

 

9.30-11.00 LOF Yoga

11.10-12.40 LOF Yoga

15.30-19.00 Sorø Danseforening

19.00 Seasun Liners

10.00-14.45 Folkeuniversitetet

16.00-00.00 Sorø Kajakklub, standerstrygnings-fest

 

9.30-11.00 LOF Yoga

11.10-12.40 LOF Pilates

118  (træningslokale)

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

 

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

 

119

13.00-15.00 LOF Sundhed

16.15-22.00 FOF Spansk

10.00-11.00 Master Motion

 

 

 

 

 

 

122

12.00-17.00 Mandagsbridge

17.00-18.50 LOF Yoga

19,00-20.30 FOF Yoga

 

 

8.00-11.00 LOF Stimuleg

11.00-13.00 LOF Efterfødsel

 

9.30-11.00 LOF Yoga

 

17.45-21.30 Seasun Liners

 

 

10.00-12.00 Sorø Vinterbadeklub

Bad

 

 

13.30-15.30 FOF Kangatræning

 

 

10.00-12.00 Sorø Vinterbadeklub

202

11.00-14.15 LOF Knipling

 

 

14.30-18.00 Vestsjællands Venneklub

19.00-21.00 Socialdemokratiet

14.00-17.00 Saxogruppen

19.00-22.00 12 Soranere

 

17.00-22.00 Dansk Retriever Klub

10.00-13.00 SIND Cafeklub

16.00-23.00 Medborgerforeningen, madbix

 

 

204

 

19.00-21.00 Socialdemokratiet

18.30 SFK, bestyrelsen

 

 

 

 

 

205

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

18.30-22.30 Sorø Skakklub

 

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

19.00-21.00 Hjernesagen

 

13.30-16.00 Sorø Sundhedscenter (Lisbeth Haaber Hansen)

 

11.30-14.00 Modersprog

206

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

18.30-22.30 Sorø Skakklub

13.00-14.30 LOF Engelsk

18.00-23.00 Round Table

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

18.30-21.30  Landsforeningen Autisme, Kreds Vestsjælland

11.30-15.00 Sorø Kommune, ældreplejen (Susanne Juul Kjelkvist)

19.00-22.00 Radikale Venstre

16.00-23.00 Medborgerforeningen, madbix

 

11.30-14.00 Modersprog

Køkken på 1. sal

 

 

 

16.00-23.00 Medborgerforeningen, madbix

16.00-00.00 Sorø Kajakklub, standerstrygnings-fest

 

302

12.00-16.00 Center for psykosociale indsatser

17.30-19.20 LOF Musikundervisning

19.30-21.30 LOF Spansk

 

 

19.00-20.30 LOF Italiensk

 

8.00-12.00 LOF Guitarundervisning

19.00-22.00 Sorø og Omegns Filatelistklub

16.15-19.20 LOF Musikundervisning

 

 

 

Musiklokalet

18.00-21.30 The Blues Bakery

19.00-21.00 Danish Secrets

18.00-22.00 Banjo Boys

 

 

 

 

Pumpehuset

19.00-22.00 Sorø Håndbogbindere

14.30-17.30 Malegruppe

 

 

 

 

Bunkeren

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uge 44/2017

Lokaler

Mandag

30/10

Tirsdag

31/10

Onsdag

1/11

Torsdag

2/11

Fredag

3/11

Lørdag

4/11

Søndag

5/11

111

14.00-15.30 LOF Yoga

19.00-22.00 Sorø Underholdningskor

9.00-3.00 Sorø Kommune, Sundhed og Omsorg (Anne Marie Hansen)

16.00-17.30 LOF Yoga

17.35-18.45 LOF Førfødsel

19.00-20.30 LOF Italiensk

14.30-16.30 Hjernesagen

19.00-21.00 Sorø MC

 

10.00-13.45 LOF Italiensk

18.00-22.00 DOF Vestsjælland, trækfuglekursus

8.00-14.00 Sorø Kommune, Arbejdsmarked og Borgerservice (Camilla Danielsen)

17.30-22.00 Socialdemokratiet

 

117

12.00-17.00 Mandagsbridge

17.00-18.50 LOF Yoga

19.00-20.30 FOF Yoga

8.00-11.00 LOF Stimuleg

11.00-13.00 LOF Efterfødsel

16.15-17.45 LOF Qi Gong

17.45-21.30 Seasun Liners

9.30-11.00 LOF Qi Gong

11.10-12.40 LOF Yoga

15.00-18.00 LOF Qi Gong

18.30-21.30 Grannys Square Dancers

10.00-11.30 LOF Yoga

11.45-13.00 LOF Yoga

13.30-15.30 FOF Kangatræning

17.00-22.00 Sorø Danseforening

9.30-11.00 LOF Yoga

11.10-12.40 LOF Yoga

15.30-19.00 Sorø Danseforening

19.00-21.30 Seasun Liners

10.00-11.00 Tranerne ved søen

12.00-16.00 Sorø Danseforening

9.30-11.00 LOF Yoga

11.10-12.40 LOF Pilates

118  (træningslokale)

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

 

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

 

119

13.00-15.00 LOF Sundhed

16.15-22.00 FOF Spansk

10.00-11.00 Master Motion

 

 

 

 

 

 

122

12.00-17.00 Mandagsbridge

 

8.00-11.00 LOF Stimuleg

11.00-13.00 LOF Efterfødsel

 

9.30-11.00 LOF Yoga

 

17.45-21.30 Seasun Liners

 

 

10.00-12.00 Sorø Vinterbadeklub

Bad

 

 

 

13.30-15.30 FOF Kangatræning

 

 

10.00-12.00 Sorø Vinterbadeklub

202

11.00-14.15 LOF Knipling

16.00-21.30 Hjerneskadeforeningen

 

8.00-15.00 Sorø Kommune, Team Ældre (Heidi Wester Vedel Madsen)

18.00-21.45 Diabetesforeningen, cafeaften med foredrag

14.00-17.00 FOF Vendepunkter 2

19.00-22.00 Quiltedivaerne

13.00-17.00 Hjerneskadeforeningen, torsdagscafe

8.00-14.00 Sorø Kommune, Arbejdsmarked og Borgerservice (Camilla Danielsen)

 

 

204

 

19.00-21.00 Socialdemokratiet

 

 

8.00-14.00 Sorø Kommune, Arbejdsmarked og Borgerservice (Camilla Danielsen)

 

 

205

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

18.30-22.30 Sorø Skakklub

19.00-21.15 Læsegruppen

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

13.00-17.00 Hjerneskadeforeningen, torsdagscafe

19.30-21.30 Sorø Underholdningskor, bestyrelsesmøde

13.30-16.00 Sorø Sundhedscenter (Lisbeth Haaber Hansen)

 

11.30-14.00 Modersprog

206

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

18.30-22.30 Sorø Skakklub

13.00-14.30 LOF Engelsk

17.00-21.00 Ingeniørforeningen

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

11.30-15.00 Sorø Kommune, ældreplejen (Susanne Juul Kjelkvist)

8.00-14.00 Sorø Kommune, Arbejdsmarked og Borgerservice (Camilla Danielsen)

19.00-22.00 Sorø Bryggerloge

 

11.30-14.00 Modersprog

Køkken på 1. sal

16.00-21.30 Hjerneskadeforeningen

17.00-21.00 Ingeniørforeningen

 

13.00-17.00 Hjerneskadeforeningen, torsdagscafe

 

 

 

302

12.00-16.00 Center for psykosociale indsatser

17.30-19.20 LOF Musikundervisning

19.30-21.30 LOF Spansk

 

 

8.00-12.00 LOF Guitarundervisning

16.15-19.20 LOF Musikundervisning

 

 

 

Musiklokalet

18.00-21.30 The Blues Bakery

19.00-21.00 Danish Secrets

18.00-22.00 Banjo Boys

 

 

 

 

Pumpehuset

19.00-22.00 Sorø Håndbogbindere

14.30-17.30 Malegruppe

 

 

 

 

Bunkeren

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Uge 45/2017

Lokaler

Mandag

6/11

Tirsdag

7/11

Onsdag

8/11

Torsdag

9/11

Fredag

10/11

Lørdag

11/11

Søndag

12/11

111

10.00-13.00 SIND

14.00-15.30 LOF Yoga

18.00-22.00 Lions Club

8.30-15.30 Sorø Kommune, Børn og Familier, ”Stenlilleprojektet” (Tanja Rasmussen)

 

16.00-17.30 LOF Yoga

17.35-18.45 LOF Førfødsel

19.30-21.15 Folkeuniversitetet

 

18.00-22.00 Gl. Sorø Amts Arkæologiforening

 

10.00-13.45 LOF Italiensk

16.00-21.00 Ingeniørforeningen

 

 

 

13.00-18.00 Sorø Kolonihaveforening

117

9.30-12.30 FOF Foredrag

12.30-17.00 Mandagsbridge

17.00-18.50 LOF Yoga

19,00-20.30 FOF Yoga

8.00-11.00 LOF Stimuleg

11.00-13.00 LOF Efterfødsel

16.15-17.45 LOF Qi Gong

17.45-21.30 Seasun Liners

 

 

9.30-11.00 LOF Qi Gong

11.10-12.40 LOF Yoga

15.00-18.00 LOF Qi Gong

18.00-22.00 Naturfrednings-foreningen, årsmøde

10.00-11.30 LOF Yoga

11.45-13.00 LOF Yoga

13.30-15.30 FOF Kangatræning

17.00-22.00 Sorø Danseforening

 

9.30-11.00 LOF Yoga

11.10-12.40 LOF Yoga

15.30-19.00 Sorø Danseforening

19.00 Seasun Liners

10.00-11.00 Tranerne ved søen

9.30-11.00 LOF Yoga

11.10-12.40 LOF Pilates

13.00-17.30 Medborgerforeningen, vælgermøde

118  (træningslokale)

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

 

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

 

119

13.00-15.00 LOF Sundhed

16.15-22.00 FOF Spansk

10.00-11.00 Master Motion

 

 

13.30-15.30 FOF Kangatræning

 

 

 

122

12.00-17.00 Mandagsbridge

 

8.00-11.00 LOF Stimuleg

11.00-13.00 LOF Efterfødsel

18.30-21.00 Sorø Vinterbadeklub

 

9.30-11.00 LOF Yoga

 

 

8.15-16.30 Sorø Kommune, Udvikling og IT (Christian Christensen)

17.45-21.30 Seasun Liners

 

 

10.00-12.00 Sorø Vinterbadeklub

Bad

18.30-21.00 Sorø Vinterbadeklub

 

 

13.30-15.30 FOF Kangatræning

 

 

10.00-12.00 Sorø Vinterbadeklub

202

11.00-14.15 LOF Knipling

14.30-17.00 Kræftens Bekæmpelse

19.00-22.00 Sorø Underholdningskor

 

 

14.30-18.00 Vestsjællands Venneklub

19.00-20.30 LOF Italiensk

 

14.00-17.00 FOF Vendepunkter 2

19.00-22.00 Saxogruppen

13.00-17.00 Hjerneskadeforeningen, torsdagscafe

18.30-21.30 SSP vedr. MFI

10.00-13.00 SIND Cafeklub

 

12.00-15.00 Røde Kors

204

19.00-22.00 SF Sorø

19.00-21.00 Socialdemokratiet

 

16.00-19.00 Hjernesagen

 

 

 

205

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

18.30-22.30 Sorø Skakklub

18.00-21.30 SF Sjælland

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

18.30 Forældreforeningen Vi har mistet et barn

13.00-17.00 Hjerneskadeforeningen, torsdagscafe

17.00-21.00 Ingeniørforeningen

13.30-16.00 Sorø Sundhedscenter (Lisbeth Haaber Hansen)

 

11.30-14.00 Modersprog

206

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

18.30-22.30 Sorø Skakklub

13.00-14.30 LOF Engelsk

18.00-23.00 Round Table

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

11.30-15.00 Sorø Kommune, ældreplejen (Susanne Juul Kjelkvist)

 

 

11.30-14.00 Modersprog

Køkken på 1. sal

18.00-22.00 Lions Club

 

 

13.00-17.00 Hjerneskadeforeningen, torsdagscafe

 

 

 

302

12.00-16.00 Center for psykosociale indsatser

17.30-19.20 LOF Musikundervisning

19.30-21.30 LOF Spansk

 

 

19.00-20.30 LOF Er du på vej til efterløn?

8.00-12.00 LOF Guitarundervisning

19.00-22.00 Sorø og Omegns Filatelistklub

16.15-19.20 LOF Musikundervisning

 

 

 

Musiklokalet

18.00-21.30 The Blues Bakery

19.00-21.00 Danish Secrets

18.00-22.00 Banjo Boys

 

 

 

 

Pumpehuset

19.00-22.00 Sorø Håndbogbindere

14.30-17.30 Malegruppe

 

 

 

 

Bunkeren

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uge 46/2017

Lokaler

Mandag

13/11

Tirsdag

14/11

Onsdag

15/11

Torsdag

16/11

Fredag

17/11

Lørdag

18/11

Søndag

19/11

111

14.00-15.30 LOF Yoga

19.00-22.00 Sorø Underholdningskor

16.00-17.30 LOF Yoga

17.35-18.45 LOF Førfødsel

19.30-21.15 Folkeuniversitetet

 

 

17.00-22.00 Randver, generalforsamling

 

 

10.00-13.45 LOF Italiensk

18.00-22.00 Naturfrednings-foreningen

 

 

 

 

 

117

12.00-17.00 Mandagsbridge

17.00-18.50 LOF Yoga

19,00-20.30 FOF Yoga

8.00-11.00 LOF Stimuleg

11.00-13.00 LOF Efterfødsel

16.15-17.45 LOF Qi Gong

17.45-21.30 Seasun Liners

 

 

9.30-11.00 LOF Qi Gong

11.10-12.40 LOF Yoga

15.00-18.00 LOF Qi Gong

 

18.00-23.00 Sorø Vinklub

10.00-11.30 LOF Yoga

11.45-13.00 LOF Yoga

13.30-15.30 FOF Kangatræning

17.00-22.00 Sorø Danseforening

9.30-11.00 LOF Yoga

11.10-12.40 LOF Yoga

15.30-19.00 Sorø Danseforening

19.00-21.30 Seasun Liners

10.00-11.00 Tranerne ved søen

12.00-16.00 Sorø Danseforening

9.30-11.00 LOF Yoga

11.10-12.40 LOF Pilates

118  (træningslokale)

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

 

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

 

119

13.00-15.00 LOF Sundhed

16.15-22.00 FOF Spansk

10.00-11.00 Master Motion

 

 

 

 

 

 

122

12.00-17.00 Mandagsbridge

 

8.00-11.00 LOF Stimuleg

11.00-13.00 LOF Efterfødsel

 

9.30-11.00 LOF Yoga

18.30-21.30 Grannys Square Dancers

 

 

 

17.45-21.30 Seasun Liners

 

 

10.00-12.00 Sorø Vinterbadeklub

Bad

 

 

13.30-15.30 FOF Kangatræning

 

 

10.00-12.00 Sorø Vinterbadeklub

202

11.00-14.15 LOF Knipling

 

10.00-13.00 Hjernesagen

19.00-20.30 LOF Italiensk

 

14.00-17.00 FOF Vendepunkter 2

18.00-22.00 Gl. Sorø Amts Arkæologiforening

 

13.00-17.00 Hjerneskadeforeningen, torsdagscafe

 

16.00-23.00 Medborgerforeningen, madbix

10.00-18.00 Hjernesagen

204

 

19.00-21.00 Socialdemokratiet

17.00-21.00 Haveforeningen Fægangskolonien

 

 

 

 

205

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

18.30-22.30 Sorø Skakklub

 

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

13.00-17.00 Hjerneskadeforeningen, torsdagscafe

13.30-16.00 Sorø Sundhedscenter (Lisbeth Haaber Hansen)

15.00-22.00 Færøsk Forening, madaften

11.30-14.00 Modersprog

206

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

18.30-22.30 Sorø Skakklub

13.00-14.30 LOF Engelsk

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

18.00-22.00 DOF Vestsjælland

11.30-15.00 Sorø Kommune, ældreplejen (Susanne Juul Kjelkvist)

16.00-23.00 Medborgerforeningen, madbix

15.00-22.00 Færøsk Forening, madaften

11.30-14.00 Modersprog

Køkken på 1. sal

 

 

13.00-17.00 Hjerneskadeforeningen, torsdagscafe

16.00-23.00 Medborgerforeningen, madbix

15.00-22.00 Færøsk Forening, madaften

 

302

8.30-11.30 SSP Sorø

12.00-16.00 Center for psykosociale indsatser

17.30-19.20 LOF Musikundervisning

19.30-21.30 LOF Spansk

19.00 Sorø Bådfart

8.00-12.00 LOF Guitarundervisning

18.30 Forældreforeningen Vi har mistet et barn

16.15-18.30 LOF Musikundervisning

 

 

 

Musiklokalet

18.00-21.30 The Blues Bakery

19.00-21.00 Danish Secrets

18.00-22.00 Banjo Boys

18.30-20.30 LOF Musikundervisning

 

 

 

Pumpehuset

19.00-22.00 Sorø Håndbogbindere

14.30-17.30 Malegruppe

 

 

 

 

Bunkeren

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

Uge 47/2017

Lokaler

Mandag

20/11

Tirsdag

21/11

Onsdag

22/11

Torsdag

23/11

Fredag

24/11

Lørdag

25/11

Søndag

26/11

111

10.00-13.00 SIND

14.00-15.30 LOF Yoga

18.00-22.00 Lions Club

16.00-17.30 LOF Yoga

17.35-18.45 LOF Førfødsel

19.30-21.15 Folkeuniversitetet

 

14.00-17.00 FOF Vendepunkter 2

19.00-22.00 Arkæologiforeningen

 

 

8.30-14.30 Sorø Kommune, ældreplejen (Susanne Lysholm Jensen)

 

 

 

 

117

9.30-12.30 FOF Foredrag

12.30-17.00 Mandagsbridge

 

17.00-18.50 LOF Yoga

19.00-20.30 FOF Yoga

8.00-11.00 LOF Stimuleg

11.00-13.00 LOF Efterfødsel

16.15-17.45 LOF Qi Gong

17.45-21.30 Seasun Liners

 

 

9.30-11.00 LOF Qi Gong

11.10-12.40 LOF Yoga

15.00-18.00 LOF Qi Gong

18.30-20.30 Scleroseforeningen

10.00-11.30 LOF Yoga

11.45-13.00 LOF Yoga

13.30-15.30 FOF Kangatræning

17.00-22.00 Sorø Danseforening

9.30-11.00 LOF Yoga

11.10-12.40 LOF Yoga

15.30-19.00 Sorø Danseforening

19.00 Seasun Liners

10.00-11.00 Tranerne ved søen

 

12.00-16.00 Arkæologiforeningen og Museumsforeningen

16.00-20.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafeen

9.30-11.00 LOF Yoga

11.10-12.40 LOF Pilates

118  (træningslokale)

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

 

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

 

119

13.00-15.00 LOF Sundhed

16.15-22.00 FOF Spansk

10.00-11.00 Master Motion

 

 

 

 

 

 

122

12.00-17.00 Mandagsbridge

18.00-21.30 PGI Motion

 

8.00-11.00 LOF Stimuleg

11.00-13.00 LOF Efterfødsel

 

9.30-11.00 LOF Yoga

 

17.45-21.30 Seasun Liners

 

 

10.00-12.00 Sorø Vinterbadeklub

Bad

 

 

13.30-15.30 FOF Kangatræning

 

 

10.00-12.00 Sorø Vinterbadeklub

202

11.00-14.15 LOF Knipling

19.00-22.00 Sorø Underholdningskor

 

14.00-17.00 Parkinsonforeningen

19.00-20.30 LOF Italiensk

 

14.00-17.00 Saxogruppen

18.00-20.30 SF Sorø

 

13.00-17.00 Hjerneskadeforeningen, torsdagscafe

19.00-22.00 12 Soranere

10.00-13.00 SIND Cafeklub

 

 

 

204

 

19.00-21.00 Socialdemokratiet

 

19.00-22.00 Midtsjællands Biavlerforening

 

 

 

205

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

18.30-22.30 Sorø Skakklub

 

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

13.00-17.00 Hjerneskadeforeningen, torsdagscafe

13.30-16.00 Sorø Sundhedscenter (Lisbeth Haaber Hansen)

 

11.30-14.00 Modersprog

206

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

18.30-22.30 Sorø Skakklub

18.00-23.00 Round Table

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

11.30-15.00 Sorø Kommune, ældreplejen (Susanne Juul Kjelkvist)

 

 

11.30-14.00 Modersprog

Køkken på 1. sal

18.00-22.00 Lions Club

 

 

13.00-17.00 Hjerneskadeforeningen, torsdagscafe

 

16.00-20.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafeen

 

302

12.00-16.00 Center for psykosociale indsatser

17.30-19.20 LOF Musikundervisning

19.30-21.30 LOF Spansk

 

14.30-18.00 Vestsjællands Venneklub

8.00-12.00 LOF Guitarundervisning

19.00-22.00 Sorø og Omegns Filatelistklub

10.00-13.45 LOF Italiensk

16.15-19.20 LOF Musikundervisning

10.00-12.00 Dansk Afghansk Kulturforening

 

 

Musiklokalet

18.00-21.30 The Blues Bakery

19.00-21.00 Danish Secrets

18.00-22.00 Banjo Boys

 

 

 

 

Pumpehuset

19.00-22.00 Sorø Håndbogbindere

14.30-17.30 Malegruppe

 

 

 

 

Bunkeren

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

Uge 48/2017

Lokaler

Mandag

27/11

Tirsdag

28/11

Onsdag

29/11

Torsdag

30/11

Fredag

1/12

Lørdag

2/12

Søndag

3/12

111

14.00-15.30 LOF Yoga

19.00-22.00 Sorø Underholdningskor

16.00-17.30 LOF Yoga

17.35-18.45 LOF Førfødsel

19.30-21.15 Folkeuniversitetet

 

14.30-16.30 Hjernesagen

18.00-22.00 DOF Vestsjælland

10.00-13.45 LOF Italiensk

 

8.00-12.00 Socialpsykiatrisk Center (Klaus Christensen)

 

 

117

12.00-17.00 Mandagsbridge

17.00-18.50 LOF Yoga

19,00-20.30 FOF Yoga

8.00-11.00 LOF Stimuleg

11.00-13.00 LOF Efterfødsel

16.15-17.45 LOF Qi Gong

17.45-21.30 Seasun Liners

 

 

9.30-11.00 LOF Qi Gong

11.10-12.40 LOF Yoga

15.00-18.00 LOF Qi Gong

18.30-21.30 Grannys Square Dancers

10.00-11.30 LOF Yoga

11.45-13.00 LOF Yoga

13.30-15.30 FOF Kangatræning

17.00-22.00 Sorø Danseforening

9.30-11.00 LOF Yoga

11.10-12.40 LOF Yoga

15.30-19.00 Sorø Danseforening

19.00-21.30 Seasun Liners

10.00-11.00 Tranerne ved søen

12.00-16.00 Sorø Danseforening

9.30-11.00 LOF Yoga

11.10-12.40 LOF Pilates

118  (træningslokale)

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

 

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

 

119

13.00-15.00 LOF Sundhed

16.15-22.00 FOF Spansk

10.00-11.00 Master Motion

19.00-21.00 Venstre

 

 

 

 

 

122

12.00-17.00 Mandagsbridge

 

8.00-11.00 LOF Stimuleg

11.00-13.00 LOF Efterfødsel