Kalender for Sorø Kultur- og Fritidscenter til og med juli 2018

                                                                                                                 Lokalebooking: lokalebooking@vaerkerne.dk

 

Opdateret pr. 19/11 2017

 

 

INVENTARLISTE: Følg dette link

 

NØGLER:  Henvendelse om nøgler skal rettes til pedellen, Knud Wenzell, tlf. 41602604

 

AFLYSNINGER: Aflysninger af bookede lokaler skal meddeles kalenderføreren på lokalebooking@vaerkerne.dk. Aflysninger indenfor de sidste 48 timer inden mødet skulle have været afholdt skal både meddeles til kalenderføreren og til pedel Knud Wenzell, tlf. 41 60 26 04.

 

LINK til forsiden

 

 

 

 

 

Uge 47/2017

Lokaler

Mandag

20/11

Tirsdag

21/11

Onsdag

22/11

Torsdag

23/11

Fredag

24/11

Lørdag

25/11

Søndag

26/11

111

10.00-13.00 SIND

14.00-15.30 LOF Yoga

18.00-22.00 Lions Club

16.00-17.30 LOF Yoga

17.35-18.45 LOF Førfødsel

19.30-21.15 Folkeuniversitetet

9.30-11.00 LOF Yoga

14.00-17.00 FOF Vendepunkter 2

19.00-22.00 Arkæologif.

8.30-14.30 Sorø Kommune, ældreplejen (Susanne Lysholm Jensen)

 

 

 

117

9.30-12.30 FOF Foredrag

12.30-17.00 999979Mandagsbridge

17.00-18.50 LOF Yoga

19.00-20.30 FOF Yoga

8.00-11.00 LOF Stimuleg

11.00-13.00 LOF Efterfødsel

16.15-17.45 LOF Qi Gong

17.45-21.30 Seasun Liners

9.30-11.00 LOF Qi Gong

11.10-12.40 LOF Yoga

15.00-18.00 LOF Qi Gong

18.30-20.30 Scleroseforeningen

10.00-11.30 LOF Yoga

11.45-13.00 LOF Yoga

13.30-15.30 FOF Kangatræning

17.00-22.00 Sorø Danseforening

9.30-11.00 LOF Yoga

11.10-12.40 LOF Yoga

15.30-19.00 Sorø Danseforening

19.00 Seasun Liners

10.00-11.00 Tranerne ved søen

12.00-16.00 Arkæologifor-eningen og Museumsf.

16.00-20.00 Dansk Flygtningehj., sprogcafeen

9.30-11.00 LOF Yoga

11.10-12.40 LOF Pilates

118  (træningslokale)

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

 

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

 

119

13.00-15.00 LOF Sundhed

16.15-22.00 FOF Spansk

10.00-11.00 Master Motion

 

 

 

 

16.00-20.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafeen

 

122

12.00-17.00 Mandagsbridge

18.00-21.30 PGI Motion

 

8.00-11.00 LOF Stimuleg

11.00-13.00 LOF Efterfødsel

 

 

17.45-21.30 Seasun Liners

 

16.00-20.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafeen

10.00-12.00 Sorø Vinterbadeklub

Bad

 

 

13.30-15.30 FOF Kangatræning

 

 

10.00-12.00 Sorø Vinterbadeklub

202

11.00-14.15 LOF Knipling

19.00-22.00 Sorø Underholdningskor

14.00-17.00 Parkinsonforeningen

19.00-20.30 LOF Italiensk

14.00-17.00 Saxogruppen

18.00-20.30 SF Sorø

 

13.00-17.00 Hjerneskade-foreningen, torsdagscafe

19.00-22.00 12 Soranere

10.00-13.00 SIND Cafeklub

 

 

 

204

 

19.00-21.00 Socialdemokratiet

 

19.00-22.00 Midtsjællands Biavlerforening

 

 

 

205

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

18.30-22.30 Sorø Skakklub

 

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

19.00-21.30 Enhedslisten

13.00-17.00 Hjerneskade-foreningen, torsdagscafe

19.00-21.30 Enhedslisten

 

11.30-14.00 Modersprog

206

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

18.30-22.30 Sorø Skakklub

18.00-23.00 Round Table

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

11.30-15.00 Sorø Kommune, ældreplejen (Susanne Juul Kjelkvist)

 

 

11.30-14.00 Modersprog

Køkken på 1. sal

18.00-22.00 Lions Club

 

 

13.00-17.00 Hjerneskade-foreningen, torsdagscafe

 

16.00-20.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafeen

 

302

12.00-16.00 Center for psykosociale indsatser

17.30-19.20 LOF Musik

19.30-21.30 LOF Spansk

14.30-18.00 Vestsjællands Venneklub

8.00-12.00 LOF Guitarundervisning

19.00-22.00 Sorø og Omegns Filatelistklub

10.00-13.45 LOF Italiensk

16.15-19.20 LOF Musikundervisning

10.00-12.00 Dansk Afghansk Kulturforening

 

 

Musiklokalet

18.00-21.30 The Blues Bakery

19.00-21.00 Danish Secrets

18.00-22.00 Banjo Boys

18.30-22.00 Sorana Brass

 

 

 

Pumpehuset

19.00-22.00 Sorø Håndbogbindere

14.30-17.30 Malegruppe

 

 

 

 

Bunkeren

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Uge 48/2017

Lokaler

Mandag

27/11

Tirsdag

28/11

Onsdag

29/11

Torsdag

30/11

Fredag

1/12

Lørdag

2/12

Søndag

3/12

111

14.00-15.30 LOF Yoga

19.00-22.00 Sorø Underholdningskor

16.00-17.30 LOF Yoga

17.35-18.45 LOF Førfødsel

19.30-21.15 Folkeuniversitetet

 

9.30-11.00 LOF Yoga

14.30-16.30 Hjernesagen

18.00-22.00 DOF Vestsjælland

10.00-13.45 LOF Italiensk

 

8.00-12.00 Socialpsykiatrisk Center (Klaus Christensen)

 

 

117

12.00-17.00 Mandagsbridge

17.00-18.50 LOF Yoga

19,00-20.30 FOF Yoga

8.00-11.00 LOF Stimuleg

11.00-13.00 LOF Efterfødsel

16.15-17.45 LOF Qi Gong

17.45-21.30 Seasun Liners

 

 

9.30-11.00 LOF Qi Gong

11.10-12.40 LOF Yoga

15.00-18.00 LOF Qi Gong

18.30-21.30 Grannys Square Dancers

10.00-11.30 LOF Yoga

11.45-13.00 LOF Yoga

13.30-15.30 FOF Kangatræning

17.00-22.00 Sorø Danseforening

9.30-11.00 LOF Yoga

11.10-12.40 LOF Yoga

15.30-19.00 Sorø Danseforening

19.00-21.30 Seasun Liners

10.00-11.00 Tranerne ved søen

12.00-17.00 Sorø Danseforening

9.30-11.00 LOF Yoga

11.10-12.40 LOF Pilates

118  (træningslokale)

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

 

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

 

119

13.00-15.00 LOF Sundhed

16.15-22.00 FOF Spansk

10.00-11.00 Master Motion

19.00-21.00 Venstre

 

 

 

 

 

122

12.00-17.00 Mandagsbridge

19.00-22.00 Sorø Kajakklub

 

8.00-11.00 LOF Stimuleg

11.00-13.00 LOF Efterfødsel

19.00-21.30 Socialdemokratiet

 

 

17.45-21.30 Seasun Liners

 

 

10.00-12.00 Sorø Vinterbadeklub

Bad

 

 

13.30-15.30 FOF Kangatræning

 

 

10.00-12.00 Sorø Vinterbadeklub

202

11.00-14.15 LOF Knipling

16.00-21.30 Hjerneskadeforeningen

 

13.00-16.00 Kræftens Bekæmpelse

18.00-21.45 Diabetesforeningen, cafeaften med foredrag

 

14.00-17.00 FOF Vendepunkter 2

19.00-22.00 Midtsjællands Biavlerforening

 

18.00-21.30 PGI Motion

 

16.00-23.00 Medborgerforeningen, madbix

 

 

204

 

 

 

 

 

 

 

205

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

18.30-22.30 Sorø Skakklub

19.30-21.30 Sorø Kajakklub

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

19.00-21.15 Læsegruppen

 

 

11.30-14.00 Modersprog

206

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

18.30-22.30 Sorø Skakklub

12.00-15.00 Sorø Kommune, supervision i sundhedsplejen (Helle Adelskov Larsen)

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

18.30-21.30  Landsforeningen Autisme, Kreds Vestsjælland

11.30-15.00 Sorø Kommune, ældreplejen (Susanne Juul Kjelkvist)

16.00-23.00 Medborgerforeningen, madbix

 

11.30-14.00 Modersprog

Køkken på 1. sal

16.00-21.30 Hjerneskadeforeningen

 

 

 

16.00-23.00 Medborgerforeningen, madbix

 

 

302

12.00-16.00 Center for psykosociale indsatser

17.30-19.20 LOF Musikundervisning

 

19.00-20.30 LOF Italiensk

 

8.00-12.00 LOF Guitarundervisning

18.00-21.30 SF Sjælland

16.15-19.20 LOF Musikundervisning

 

 

 

Musiklokalet

18.00-21.30 The Blues Bakery

19.00-21.00 Danish Secrets

18.00-22.00 Banjo Boys

18.30-22.00 Sorana Brass

 

 

 

Pumpehuset

19.00-22.00 Sorø Håndbogbindere

14.30-17.30 Malegruppe

 

 

 

 

Bunkeren

 

 

 

 

 

 

 

CF-bygningen: Mandag 27/11 kl. 18.30-21.30: Sorø Grundejerforening

 

 

 

 

 

Uge 49/2017

Lokaler

Mandag

4/12

Tirsdag

5/12

Onsdag

6/12

Torsdag

7/12

Fredag

8/12

Lørdag

9/12

Søndag

10/12

111

14.00-15.30 LOF Yoga

19.00-22.00 Sorø Underholdningskor

16.00-17.30 LOF Yoga

17.35-18.45 LOF Førfødsel

19.00-20.30 LOF Italiensk

 

10.00-13.45 LOF Italiensk

15.30-21.00 Sorø Kommune, Sundhed og Omsorg (Gitte Bernhard)

 

 

12.00-19-00 Sorø Bådfart

 

117

12.00-17.00 Mandagsbridge

17.00-18.50 LOF Yoga

19.00-20.30 FOF Yoga

8.00-11.00 LOF Stimuleg

11.00-13.00 LOF Efterfødsel

17.45-21.30 Seasun Liners

 

 

9.30-11.00 LOF Yoga

11.10-12.40 LOF Yoga

13.00-15.30 Sorø Kommune, Børn og Familier (Henriette Mogensen)

18.30-20.30 Scleroseforeningen

 

 

10.00-11.30 LOF Yoga

11.45-13.00 LOF Yoga

13.30-15.30 FOF Kangatræning

17.00-22.00 Sorø Danseforening

9.30-11.00 LOF Yoga

11.10-12.40 LOF Yoga

15.30-19.00 Sorø Danseforening

19.00 Seasun Liners

10.00-11.00 Tranerne ved søen

12.00-17.00 Sorø Danseforening

17.30-24.00 Sorø Kajakklub

9.30-11.00 LOF Yoga

11.10-12.40 LOF Pilates

118  (træningslokale)

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

 

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

 

119

13.00-15.00 LOF Sundhed

16.15-22.00 FOF Spansk

10.00-11.00 Master Motion

 

 

 

 

 

 

122

12.00-17.00 Mandagsbridge

19.30-22.00 Holbergteatret

 

8.00-11.00 LOF Stimuleg

11.00-13.00 LOF Efterfødsel

18.30-21.00 Sorø Vinterbadeklub

10.00-13.00 Sorø Kommune, Børn og Familier (Henriette Mogensen)

17.45-21.30 Seasun Liners

 

 

10.00-12.00 Sorø Vinterbadeklub

Bad

18.30-21.00 Sorø Vinterbadeklub

 

 

13.30-15.30 FOF Kangatræning

 

 

10.00-12.00 Sorø Vinterbadeklub

202

19.00-21.00 Sorø Økosamfund

 

14.30-18.00 Vestsjællands Venneklub

18.30-21.30 SSP vedr. MFI

13.00-17.00 Hjerneskadeforeningen, torsdagscafe

 

14.00-22.00 Færøsk Forening, julefrokost

12.30-18.00 Vestsjællands Venneklub, juleafslutning

204

 

17.00-21.30 SSP vedr. MFI

 

 

 

 

 

205

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

18.30-22.30 Sorø Skakklub

 

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

13.00-17.00 Hjerneskadeforeningen, torsdagscafe

14.00-22.00 Færøsk Forening, julefrokost

11.30-14.00 Modersprog

206

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

18.30-22.30 Sorø Skakklub

18.00-23.00 Round Table

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

13.00-17.00 Hjerneskadeforeningen, torsdagscafe

11.30-15.00 Sorø Kommune, ældreplejen (Susanne Juul Kjelkvist)

15.00-21.00 Ingeniørforeningen

 

14.00-22.00 Færøsk Forening, julefrokost

11.30-14.00 Modersprog

Køkken på 1. sal

 

 

13.00-17.00 Hjerneskadeforeningen, torsdagscafe

15.00-21.00 Ingeniørforeningen

 

14.00-22.00 Færøsk Forening, julefrokost

 

302

12.00-16.00 Center for psykosociale indsatser

17.30-19.20 LOF Musikundervisning

19.30-22.00 Sorø Internationale Musikfestival

17.00-21.30 SSP vedr. MFI

8.00-12.00 LOF Guitarundervisning

19.00-22.00 Sorø og Omegns Filatelistklub

16.15-18.30 LOF Musikundervisning

 

 

 

Musiklokalet

18.00-21.30 The Blues Bakery

19.00-21.00 Danish Secrets

18.00-22.00 Banjo Boys

18.30-20.30 LOF Musikundervisning

 

 

 

Pumpehuset

19.00-22.00 Sorø Håndbogbindere

14.30-17.30 Malegruppe

 

 

 

 

Bunkeren

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Uge 50/2017

Lokaler

Mandag

11/12

Tirsdag

12/12

Onsdag

13/12

Torsdag

14/12

Fredag

15/12

Lørdag

16/12

Søndag

17/12

111

14.00-15.30 LOF Yoga

17.00-18.50 LOF Yoga

19.00-22.00 Sorø Underholdningskor

15.15-17.00 Folkeuniversitetet

17.35-18.45 LOF Førfødsel

19.00-21.00 Venstre

15.15-17.00 Folkeuniversitetet’

19.00-22.00 Sorø Arkæologiforening

 

18.30 Forældreforeningen Vi har mistet et barn

 

 

117

12.00-21.00 Mandagsbridge

8.00-11.00 LOF Stimuleg

11.00-13.00 LOF Efterfødsel

16.00-17.30 LOF Yoga

17.45-21.30 Seasun Liners

 

 

9.30-11.00 LOF Yoga

11.10-12.40 LOF Yoga

18.30-21.30 Grannys Square Dancers

10.00-11.30 LOF Yoga

11.45-13.00 LOF Yoga

13.30-15.30 FOF Kangatræning

17.00-22.00 Sorø Danseforening

9.30-11.00 LOF Yoga

11.10-12.40 LOF Yoga

15.30-19.00 Sorø Danseforening

19.00-21.30 Seasun Liners

10.00-11.00 Tranerne ved søen

12.00-16.00 Sorø Danseforening

9.30-11.00 LOF Yoga

11.10-12.40 LOF Pilates

16.30-18.00 LOF Yin Yoga

118  (træningslokale)

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

 

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

 

119

13.00-15.00 LOF Sundhed

16.15-22.00 FOF Spansk

10.00-11.00 Master Motion

 

 

 

 

 

 

122

12.00-17.00 Mandagsbridge

19.00-20.30 FOF Yoga

 

8.00-11.00 LOF Stimuleg

11.00-13.00 LOF Efterfødsel

 

 

17.45-21.30 Seasun Liners

 

 

10.00-12.00 Sorø Vinterbadeklub

Bad

 

 

13.30-15.30 FOF Kangatræning

 

 

10.00-12.00 Sorø Vinterbadeklub

202

19.00-22.00 12 Soranere

 

10.00-13.00 Hjernesagen

18.00-22.00 Naturfrednings-foreningen

 

7.30-15.30 Sorø Kommune, Sundhed og Omsorg (Glennie Jensen)

18.30-22.00 Randver

13.00-17.00 Hjerneskadeforeningen, torsdagscafe

18.00-23.00 SKF, bestyrelsen

17.00-22.00 Ingeniørforeningen

13.00-20.00 Medborgerforeningen, madbix

 

204

19.00-22.00 SF Sorø

 

 

 

17.00-18.00 Ingeniørforeningen

 

 

205

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

18.30-22.30 Sorø Skakklub

 

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

13.00-17.00 Hjerneskadeforeningen, torsdagscafe

 

 

11.30-14.00 Modersprog

206

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

18.30-22.30 Sorø Skakklub

16.30-21.00 Ingeniørforeningen

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

11.30-15.00 Sorø Kommune, ældreplejen (Susanne Juul Kjelkvist)

19.00-22.00 Konservative

 

13.00-20.00 Medborgerforeningen, madbix

11.30-14.00 Modersprog

Køkken på 1. sal

16.30-21.00 Ingeniørforeningen

 

13.00-17.00 Hjerneskadeforeningen, torsdagscafe

 

13.00-20.00 Medborgerforeningen, madbix

 

302

12.00-16.00 Center for psykosociale indsatser

17.30-19.20 LOF Musikundervisning

 

 

 

8.00-12.00 LOF Guitarundervisning

18.30 Forældreforeningen Vi har mistet et barn

16.15-19.20 LOF Musikundervisning

 

 

 

Musiklokalet

18.00-21.30 The Blues Bakery

19.00-21.00 Danish Secrets

18.00-22.00 Banjo Boys

 

 

 

 

Pumpehuset

19.00-22.00 Sorø Håndbogbindere

14.30-17.30 Malegruppe

 

 

 

 

Bunkeren

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uge 51/2017

Lokaler

Mandag

18/12

Tirsdag

19/12

Onsdag

20/12

Torsdag

21/12

Fredag

22/12

Lørdag

23/12

Søndag

24/12

111

14.00-15.30 LOF Yoga

18.00-22.00 Lions Club

 

16.00-17.30 LOF Yoga

17.35-18.45 LOF Førfødsel

 

 

 

 

117

17.00-18.50 LOF Yoga

19.00-20.30 FOF Yoga

8.00-11.00 LOF Stimuleg

11.00-13.00 LOF Efterfødsel

 

 

10.00-11.30 LOF Yoga

11.45-13.00 LOF Yoga

17.00-22.00 Sorø Danseforening

 

15.30-19.00 Sorø Danseforening

19.00 Seasun Liners

10.00-11.00 Tranerne ved søen

12.00-16.00 Sorø Danseforening

 

118  (træningslokale)

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

 

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

 

119

16.15-22.00 FOF Spansk

10.00-11.00 Master Motion

 

 

 

 

 

 

122

 

8.00-11.00 LOF Stimuleg

11.00-13.00 LOF Efterfødsel

 

 

 

 

 

10.00-12.00 Sorø Vinterbadeklub

Bad

 

 

 

 

 

10.00-12.00 Sorø Vinterbadeklub

202

 

 

 

13.00-17.00 Hjerneskadeforeningen, torsdagscafe

 

 

 

204

 

 

 

 

 

 

 

205

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

18.30-22.30 Sorø Skakklub

 

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

13.00-17.00 Hjerneskadeforeningen, torsdagscafe

 

 

 

206

8.45-14.00 Powerjobsøgerne

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

18.30-22.30 Sorø Skakklub

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

11.30-15.00 Sorø Kommune, ældreplejen (Susanne Juul Kjelkvist)

 

 

 

Køkken på 1. sal

18.00-22.00 Lions Club

 

 

13.00-17.00 Hjerneskadeforeningen, torsdagscafe

 

 

 

302

8.30-11.30 SSP Sorø

12.00-16.00 Center for psykosociale indsatser

 

 

 

8.00-12.00 LOF Guitarundervisning

19.00-22.00 Sorø og Omegns Filatelistklub

16.15-19.20 LOF Musikundervisning

 

 

 

Musiklokalet

18.00-21.30 The Blues Bakery

19.00-21.00 Danish Secrets

18.00-22.00 Banjo Boys

 

 

 

 

Pumpehuset

19.00-22.00 Sorø Håndbogbindere

14.30-17.30 Malegruppe

 

 

 

 

Bunkeren

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Uge 52/2017

Lokaler

Mandag

25/12

Juledag

Tirsdag

26/12

2.juledag

Onsdag

27/12

Torsdag

28/12

Fredag

29/12

Lørdag

30/12

Søndag

31/12

111

 

 

 

 

 

 

 

117

 

 

18.30-21.30 Grannys Square Dancers

17.00-22.00 Sorø Danseforening

15.00-22.00 Grannys Square Dancers, spisning med dans

 

10.00-11.00 Tranerne ved søen

12.00-16.00 Sorø Danseforening

9.00-13.00 PGI Motion

118  (træningslokale)

 

 

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

 

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

 

119

 

 

 

 

 

 

 

122

 

 

 

 

 

 

10.00-12.00 Sorø Vinterbadeklub

Bad

 

 

 

 

 

 

10.00-12.00 Sorø Vinterbadeklub

202

 

11.00-18.00 Hjerneskadeforeningen

 

 

 

 

 

204

 

 

 

 

 

 

 

205

 

 

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

 

 

 

 

206

 

11.00-18.00 Hjerneskadeforeningen

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

18.30-21.30  Landsforeningen Autisme, Kreds Vestsjælland

 

 

 

 

Køkken på 1. sal

 

 

 

 

15.00-22.00 Grannys Square Dancers, spisning med dans

 

9.00-13.00 PGI Motion

302

 

 

 

 

 

 

 

Musiklokalet

 

 

18.00-22.00 Banjo Boys

 

 

 

 

Pumpehuset

 

 

14.30-17.30 Malegruppe

 

 

 

 

Bunkeren

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Uge 1/2018

Lokaler

Mandag

1/1

Nytårsdag

Tirsdag

2/1

Onsdag

3/1

Torsdag

4/1

Fredag

5/1

Lørdag

6/1

Søndag

7/1

111

 

19.00-22.00 Holbergteatret

 

 

 

 

 

 

 

117

17.45-21.30 Seasun Liners

 

9.30-11.00 LOF Yoga

11.10-12.40 LOF Yoga

 

10.00-11.30 LOF Yoga

11.45-13.00 LOF Yoga

13.30-15.30 FOF Kangatræning

17.00-22.00 Sorø Danseforening

9.30-11.00 LOF Yoga

11.10-12.40 LOF Yoga

15.30-19.00 Sorø Danseforening

19.00 Seasun Liners

10.00-11.00 Tranerne ved søen

12.00-16.00 Sorø Danseforening

9.30-11.00 LOF Yoga

11.10-12.40 LOF Pilates

118  (træningslokale)

 

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

19.00-21.00 Sorø Kajakklub

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

 

10.00-12.00 Sorø Kajakklub

 

119

 

10.00-11.00 Master Motion

 

 

 

 

 

 

122

 

18.30-21.00 Sorø Vinterbadeklub

 

17.45-21.30 Seasun Liners

 

 

10.00-12.00 Sorø Vinterbadeklub

Bad

 

18.30-21.00 Sorø Vinterbadeklub

 

13.30-15.30 FOF Kangatræning

 

 

10.00-12.00 Sorø Vinterbadeklub

202

 

14.30-18.00 Vestsjællands Venneklub

18.30-21.30 SSP vedr. MFI

19.00-22.00 Quiltedivaerne

13.00-17.00 Hjerneskadeforeningen, torsdagscafe

10.00-13.00 SIND Cafeklub

 

 

 

204

 

 

 

 

 

 

 

205

 

 

10.00-13.00 SIND

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

13.00-17.00 Hjerneskadeforeningen, torsdagscafe

 

 

11.30-14.00 Modersprog

206

 

16.00-18.00 Dansk Flygtningehjælp, sprogcafe

11.30-15.00 Sorø Kommune, ældreplejen (Susanne Juul Kjelkvist)

 

 

11.30-14.00 Modersprog

Køkken på 1. sal

 

 

13.00-17.00 Hjerneskadeforeningen, torsdagscafe

 

 

 

302

 

 

8.00-12.00 LOF Guitarundervisning

19.00-22.00 Sorø og Omegns Filatelistklub